dom jednorodzinny CHA_01

lokalizacja: Chachalnia, woj. wielkopolskie
inwestor: prywatny
powierzchnia użytkowa: 114,10 m²

rok projektu: 2020
status: w trakcie realizacji

Projekt CHA_01 powstał z połączenia tradycyjnej formy domu z dwuspadowym dachem i nowoczesną, minimalistyczną formą zadaszenia strefy wejściowej oraz tarasu.

Prosty, czytelny układ funkcjonalny zaprojektowany został dla trzyosobowej rodziny – widoczny jest podział na część dzienną dla wszystkich i część nocną przeznaczoną jedynie dla domowników. Wyjście na taras oraz główne wejście do budynku zlokalizowane zostało na jednej osi, co sprawia że od razu po przekroczeniu progu wzrok kierowany jest na ogród położony w głębi działki.

Motyw drewna pojawiąjący się na okładzinie elewacyjnej, ażurowych pionowych przegrodach oraz widocznych belkach podwyższonego sufitu w salonie nawiązuje do otoczenia lasu i wiejskich zabudowań.

Prezentujemy także kompletnie zaprojektowane wnętrza domu. Podwyższona przestrzeń dzienna salonu z wyeksponowanymi belkami łączy się z sercem domu poprzez funkcjonalny półwysep kuchenny. Chcąc powiększyć optycznie przestrzeń komunikacji zastosowaliśmy wielkoformatowe lustra na ścianie wc i zakończeniu korytarza. Rozwiązanie to ma dać więcej światła w codziennym użytkowaniu wnętrz domu.

Stylistyka pozostałych pomieszczeń nawiązuje kolorystką do strefy dziennej. Stonowane odcienie rozświetlają duże lustra i wbudowane paski LED. W przestrzeni łazienki znalazło się miejsce zarówno na wygodną wannę, jak i zamykaną kabinę prysznicową. W pojedynczej sypialni przewidzieliśmy miejsce do pracy zdalnej, dużą szafę garderobianą oraz wnękę sypialną pod oknem. Inwestor jest pasjonatem podróży – dlatego w pokoju znajdują się zdjęcia z egzotycznych wypraw po świecie i zielone rośliny doniczkowe. Główna sypialnia natomiast charakteryzuje się wysokimi zagłówkami za szerokim i komfortowym łóżkiem. Duży pas szaf garderobianych nadaje wnętrzu funkcjonalności i minimalistycznego wyrazu.