dom w stylu Hamptons

projekt przebudowy architektury i wnętrz domu jednorodzinnego

lokalizacja: Skórzewo
inwestor prywatny

rok projektu: 2022
status: w trakcie realizacji

Projekt przebudowy domu w stylu Hamptons zakładał odświeżenie elewacji budynku, powiększenie okien, dodanie ozdobnych okiennic, szprosów i pionowego rytmu poprzez ryflowanie w tynku na ścianach zewnętrznych, to zabiegi, które miały na celu zmianę oblicza istniejącego obiektu.
 
Powstał projekt lekki, pozbawiony kontrastów, który nawiązuje stylistycznie do klasyki rodem z nowojorskich przedmieść. Proste zabiegi kompozycyjne i materiałowe pomogły odmienić charakter budynku. W tym wypadku sztuka polegała na zachowaniu bryły domu i funkcjonalności, skupiając się na odświeżeniu i zmianach w zakresie estetyki obiektu.
 
Przebudowa w Skórzewie objęła zakresem także całą, dwukondygnacyjną strefę dzienną we wnętrzach domu. Duży, otwarty salon został zaakcentowany złotymi dodatkami i elementami sztukaterii. Jasna kolorystka wnętrza w połączeniu z powiększonymi oknami ma dać efekt niespotykanej lekkości i bezmiaru światła.
 
Istotna dla nas była spójność stylistyczna architektury oraz wnętrz. Jako projektanci czujemy się dobrze nie tylko w stylach nowoczesnych, ale także tam, gdzie łączymy wymagania inwestora z nutą klasyki.