zespół

ADAM JANKOWSKI – architekt, założyciel pracowni projektowej AMJ studio. Doktorant na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP).

Studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej ukończył z wyróżnieniem w 2018 r. Laureat Nagrody Specjalnej SARP oraz Nagrody Ministra Inwestycji i Rozwoju za pracę dyplomową magisterską wykonaną pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Macieja Janowskiego. Zwycięzca wielu konkursów w dziedzinie architektury, urbanistyki i designu. Doświadczenie zawodowe zdobywał już w trakcie trwania studiów w poznańskich biurach projektowych. Od 2018 r. prowadzi w Poznaniu własną pracownię architektoniczną pod nazwą AMJ studio.

Pasjonat motoryzacji i nowoczesnych technologii. Od dziecka interesuje się modelarstwem i rysunkiem odręcznym. Miłośnik podróży i fotografii. Poznawanie nowych ludzi i kultur daje mu inspirację w pracy twórczej. Hobbystycznie zajmuje się produkcją i montażem filmów. Architektura jako interdyscyplinarna dziedzina sztuki jest jego pasją i sposobem na życie. Uważa, że projektowanie to przede wszystkim kształtowanie przestrzeni w zgodzie z ludźmi, kulturą i kontekstem miejsca.

??? – więcej wkrótce.